آیفون 12 ممکن است مهمترین محصول اپل طی یک دهه گذشته باشد


خط آیفون 11 اپل
Crystal Cox / Business Insider
  • پیش بینی می شود که عرضه آیفون 12 اپل یک گوشی هوشمند بزرگ باشد ، که برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند این فرصت یک دهه در هر سال برای این شرکت باشد.
  • ترکیبی از پشتیبانی از 5G ، اندازه جدید و گزینه های طراحی ، قیمت های مقرون به صرفه و قدیمی شدن آیفون های بسیار فعال احتمالاً به یک چرخه بزرگ ارتقا up آیفون ختم می شود.
  • این مسئله به ویژه از آنجائیکه اپل در سالهای اخیر با کاهش فروش آیفون دست به گریبان بوده است ، از این رو ضروری است که بخش دیگری از محصولات مانند پوشیدنی ها و خدمات را افزایش دهد.
  • انتظار می رود اپل آیفون جدید خود را روز سه شنبه معرفی کند.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی Business Insider مراجعه کنید.

عرضه سالانه آیفون اپل همیشه توسط مشتریان و وال استریت به دقت کنترل می شود. اما سال 2020 مخصوصاً زمان حساسی برای غول فناوری است.

تحلیلگران انتظار دارند آیفون 12 که احتمالاً روز سه شنبه در رویداد این شرکت رونمایی شود ، بزرگترین چرخه ارتقا Apple اپل در سالهای گذشته باشد.

دلیل این امر آن است که بسیاری از آیفون های فعال در سراسر جهان اکنون چندین سال از عمر آنها گذشته است و برای ارتقا آماده هستند ، به گفته دانیل ایوز ، تحلیلگر Wedbush Securities. همچنین انتظار می رود که آیفون 12 اولین آیفون 5G اپل باشد ، این بدان معناست که احتمالاً با رشد شبکه های 5G و تقاضای مشتری برای دستگاه های مجهز به 5G ، به روزرسانی ها در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

ترکیبی از اضافه شدن پشتیبانی از 5G ، گزینه های اندازه جدید ، گزینه های قیمت مناسب برای هر دو آیفون 12 و احتمالاً مدل های قدیمی تر و همچنین قدیمی بودن آیفون های بسیار فعال ، می تواند این لحظه را به لحظه ای برای ارتقا آیفون تبدیل کند.

آیوز پیش از رویداد اپل در مصاحبه ای با Business Insider گفت: “همه چیز از ابتدا تا انتها یک آیفون خواهد بود.” “من فکر می کنم این مهمترین چرخه محصول در دهه گذشته برای اپل است.”

انتظار می رود پس از آنکه اپل در گزارش های درآمد سه ماهه خود در سال های اخیر از افت فروش آیفون خبر داد.

برخی دلیل این کاهش قیمت را افزایش قیمت گوشی های هوشمند می دانند و به نظر می رسد که ویژگی های جدید برای توجیه بروزرسانی بسیاری از کاربران بسیار در حال افزایش است.

اپل شروع به معکوس کردن این روند با خط آیفون 11 کرده است ، که عملکرد بهتری نسبت به انتظارات بسیاری دارد اما انتظار می رود آیفون 12 به وال استریت رونق زیادی بخشد.

اپل همچنین تلاش کرده است تا وابستگی خود به آیفون را کاهش دهد و در مهمترین خط تولید خود با تحریک زمینه های دیگر مانند خدمات دیجیتالی و لوازم جانبی ، در سالهای اخیر کاهش فروش را در مهمترین محصول خود جبران کند.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که اپل با اولین عرضه آیفون 12 خود در روز سه شنبه ، چرخه عمده ارتقا iPhone آیفون را آغاز خواهد کرد.

ودبوش اوراق بهادار تخمین می زند که 350 میلیون از 950 میلیون آیفون مورد استفاده در سراسر جهان در پنجره بروزرسانی قرار دارند. طبق گفته اپل ، طبق گفته بلومبرگ ، اپل تا سال 2020 حداقل 75 میلیون دستگاه از آیفون 12 سفارش داده است. Wedves ‘Ives همچنین می گوید که 40٪ از پایگاه نصب شده اپل در مدت 3.5 سال گوشی خود را به روز نکرده است و این یک فرصت عالی برای بروزرسانی است.

ایوز گفت: “این طوفان تقاضای تقریباً مناسب اپل است ، به همین دلیل واقعاً یک چرخه فوق العاده است.”

تحلیلگران می گویند فقط فروش فوری نیست که آیفون 12 را به یک چرخه به روزرسانی چشمگیر اپل تبدیل می کند. ایده این است که مصرف کنندگان احتمالاً سال آینده با رشد شبکه های 5G ، آیفون های خود را ارتقا می دهند.

“جین مونستر” ، مدیر عامل شرکت Loup Ventures ، به Business Insider گفت: “این سطح از بهبود سرعت هر شش تا هشت سال اتفاق می افتد.” “این کاملا نادر است. بنابراین قابل توجه است و مصرف کنندگان از آن مراقبت می کنند. “

احتمالاً مدت زیادی طول می کشد تا 5G استاندارد شود. به عنوان مثال شبکه 5G Verizon را فقط می توان در مناطقی از بیش از 30 شهر ایالات متحده یافت. همانطور که در نقشه پوشش آن نشان داده شده است ، مناطق زیادی از کشور توسط شبکه 5G AT&T کشف نشده است.

اما برخی از تحلیلگران آیفون 12 را آغاز چرخه ارتقا طولانی مدت می دانند زیرا اپراتورها حضور 5G خود را افزایش می دهند.

رابرت مولر ، تحلیلگر RBC Capital Markets و همکار ارشد مایکل موری در گزارش اخیر خود نوشتند: “ما انتظار داریم ترکیب امسال چرخه جایگزینی قابل توجهی را آغاز کند ، که به اعتقاد ما یک فرآیند چند ساله خواهد بود زیرا برنامه های جدید و طیف ها با گذشت زمان در دسترس قرار می گیرند” .

تیمی از تحلیلگران مورگان استنلی به سرپرستی كیتی هوبرتی نیز در یك یادداشت تحقیقی اخیر گفتند كه پیش بینی می شود عرضه آیفون در پاییز امسال “مهمترین رویداد آیفون در سالهای گذشته باشد”.

انتظار می رود علاوه بر پشتیبانی از 5G ، آیفون 12 اپل در اندازه های جدید در دسترس باشد و احتمالاً از طراحی تازه ای برخوردار خواهد بود. آیفون 12 در چهار نوع موجود است: آیفون 12 مینی 5.4 اینچی ، آیفون 12 6.1 اینچی ، آیفون 12 پرو 6.1 اینچی و آیفون 12 پرو مکس 6.7 اینچی.

اندازه های 5.4 اینچی و 6.7 اینچی برای سری گوشی های هوشمند اپل جدید است که فاصله ای با آیفون 11 پرو 5.8 اینچی و آیفون 11 پرو حداکثر 6.5 اینچی دارد.

ایوز و مونستر انتظار دارند که این دو گزینه جدید محبوب ترین باشند. Ives می گوید که او شاهد افزایش تقاضا برای مدل بزرگتر 6.7 اینچی بوده است ، بیشتر به این دلیل که تلفن های بزرگتر در چین محبوبیت بیشتری دارند و سال آینده انتظار می رود بسیاری از نسخه های جدید آیفون در آنجا افزایش یابد.

ایوز گفت: “در حال حاضر حدود 60 تا 70 میلیون آیفون در پنجره ارتقا در چین وجود دارد.” “و در پایان ، این یک چرخه فوق العاده بدون چین نیست. بنابراین نکته اصلی این است که م Chineseلفه چینی برای اپل قوی باقی می ماند. “

از طرف دیگر ، مونستر معتقد است که تغییر در گوشی های بزرگتر طی چند سال گذشته به این معنی است که تقاضای زیادی برای آیفون پرچمدار کوچکتر وجود دارد. کوچکترین گوشی اپل که در حال حاضر به فروش می رسد ، آیفون SE 4.7 اینچی است که دارای همان پردازنده خانواده آیفون 11 است ، اما فاقد ویژگی های مدرن مانند Face ID ، صفحه نمایش انتهای صفحه و دوربین با چندین لنز است.

مونستر گفت: “من انتقال به صفحات بزرگتر را درک می کنم ، اما فکر می کنم در هفت سال گذشته گروهی از افراد بوده اند که احساس می کنند رها شده اند.” “بنابراین من فکر می کنم تقاضای طولانی مدت برای آخرین و بزرگترین در شکل کوچکتر وجود دارد.”

گزینه های اندازه جدید و انتقال به 5G تنها عواملی نیستند که می توانند این گوشی را به یک آیفون بزرگ برای اپل تبدیل کنند. انتظار می رود این شرکت با تهاجمی بیشتر در برابر پیشنهادهای اندروید ، به استراتژی قیمت گذاری آیفون خود اعتماد کند ، تاکتیکی که با آیفون 11 و 600 XR برای آیفون 700 دلاری موفقیت آمیز نشان داده است.

Ives پیش بینی می کند با وجود ویژگی های جدیدی مانند 5G ، آیفون 12 سطح ابتدایی درست مانند نسخه قبلی خود 700 دلار قیمت داشته باشد ، که با توجه به پیامدهای اقتصادی بیماری همه گیر COVID-19 می تواند اهمیت ویژه ای داشته باشد.

بعلاوه ، اگر اپل پس از اعلام آیفون 12 جای خود را به مدل قدیمی مانند آیفون 11 بدهد ، همانطور که در سال های گذشته این کار را انجام داده است ، حتی ممکن است شانس بیشتری برای متقاعد کردن صاحبان بودجه که با مدل های قدیمی به بودجه اهمیت می دهند ، داشته باشد. ارتقا دهید

همچنین اپل در جریان رویداد 13 اکتبر خود ممکن است نسخه جدید و کوچکتر از بلندگوی هوشمند HomePod خود را عرضه کند. اما مهمترین آیفون مطمئناً جذابیت اصلی خواهد بود. و حفظ قیمت آیفون با ارائه پیشنهادهای جدید گوگل و سامسونگ برای اطمینان از موفقیت آیفون 12 کلیدی خواهد بود.

ایوز گفت: “این شرکتی نیست که معمولاً قیمت ها را پایین بیاورد.” “اما من فکر می کنم آنها متوجه می شوند که باید امتیازات متفاوتی داشته باشند زیرا آنها نمی توانند این فرصت را از دست بدهند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *