بله ، می توانید سالانه بیش از یک بار آنفولانزا کنید  • حداقل برخی از 9/7 میلیون نفری که در این فصل به آنفولانزا آلوده شده اند ، مجدداً قبل از پایان سال به آنفلوانزا مبتلا می شوند. اما احتمالاً از همان سویه ویروس آنفولانزا نخواهد بود.
  • ویروس های آنفلوانزا در چهار نوع اصلی وجود دارد: A ، B ، C و D. امسال ، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها موارد بیشتری از عفونت های نوع B را کشف کرده اند – اتفاقی که نیفتاد. از سال 1992.
  • اگر به آنفولانزای نوع B آلوده شده باشید ، همچنان مستعد ابتلا به آنفلوانزای نوع A و بالعکس هستید.
  • این مقاله توسط دکتر رود اسكویان در انستیتوی مغز و اعصاب سوئد بررسی شد.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی اینسایدر مراجعه کنید.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تخمین زده اند که در این فصل 9.7 میلیون نفر قربانی آنفولانزا شده اند. و این احتمال وجود دارد که برخی از این افراد فقیر دوباره قبل از پایان سال به آنفلوانزا مبتلا شوند.

بله ، می توانید سالانه بیش از یک بار آنفولانزا کنید

بله ، ابتلا به آنفولانزا بیش از یک بار در سال یا حتی بیشتر از یک بار در فصل امکان پذیر است.

دلیل اصلی آن وجود انواع مختلف ویروس آنفولانزا است. ویروس های آنفلوانزا در چهار نوع اصلی وجود دارد: A ، B ، C و D. و برای هر نوع زیرگروه ها و گونه های منحصر به فرد بسیاری وجود دارد.

طی 28 سال گذشته ، رایج ترین ویروس هایی که در هر فصل آنفلوانزا به انسان آلوده می شوند ، ویروس های آنفلوانزای نوع A بوده اند ، اما امسال CDC موارد بیشتری از عفونت های نوع B را یافته است – اتفاقی که رخ نداد. از سال 1992.

اگر به نوع B آلوده شده باشید ، همچنان مستعد ابتلا به نوع A و بالعکس هستید ، زیرا در برابر این ویروس خاص نوع B یا A که از آن برای اولین بار بیمار شدید ، مصونیت ایجاد کرده اید. در حقیقت ، اگر بدشانس باشید و برای دومین بار در همان فصل یا سال به آنفولانزا مبتلا شوید ، بعید است که همان فشار را داشته باشید.

دکتر آدریان کاتن ، رئیس عملیات پزشکی در دانشگاه بهداشت لوما لیندا گفت: “تقریباً همیشه تنش متفاوتی است.” پزشکان اغلب سه “قله” آنفولانزا را می بینند – دو ویروس “A” و دیگری “B”. با این حال ، ویروس های آنفولانزا احتمالاً تعداد زیادی برای شمارش وجود دارد. “

اما یک پوشش نقره وجود دارد: هرچه بیشتر در معرض سویه ها قرار بگیرید ، سیستم ایمنی بدن شما در مقابل فشارهای مشابه یا مشابه در آینده قوی تر خواهد بود. به همین دلیل است که واکسن آنفلوانزا بهترین سلاح در برابر نه تنها جلوگیری از آنفلوانزا یک بار بلکه به طور مکرر است ، زیرا حاوی بسترهای مختلفی از انواع آنفلوانزا A و B است.

پنبه می گوید: “به طور کلی ، هرچه بیشتر در معرض سویه های مختلف قرار بگیرید و هرچه سال ها بیشتر به عفونت آنفلوانزا مبتلا شده باشید ، بهتر می توانید با انواع مختلف آنفلوانزا مبارزه کنید.” این بدان معناست که علائم شما از شدت دیگری کمتر خواهد بود.

در مورد آنفولانزا در ماه های بهار یا تابستان در مقایسه با پاییز و زمستان – زمانی که آنفولانزا در نیم کره شمالی کاملاً در حال جریان است – احتمال شما کم است ، اما غیرممکن نیست. پنبه می گوید لزوماً لحظات خاصی خارج از فصل آنفولانزا وجود ندارد که احتمال ابتلا به ویروس در شما بیشتر باشد.

هنگامی که سالی چندین بار به آنفولانزا آلوده می شوید

Cotton گفت ، متأسفانه ابتلا به آنفولانزا بیش از یک بار در سال غیر معمول نیست. اگر دو بار آلوده شوید ، این لزوماً نگران کننده نیست.

“اگر بیش از یک بار در فصل به آنفولانزا مبتلا می شوید ، جای نگرانی نیست. Cotton افزود: “مذاکره با ویروس بیشتر مربوط به میزان مواجهه شما با قدرت بدن برای مبارزه با آن است.”

نتیجه نهایی: بهترین شرط شما برای محافظت در برابر بسیاری از گونه ها و انواع ویروس های آنفولانزا ، تزریق واکسن آنفلوانزا در هر سال است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *